YURT DIŞI YAZ OKULU ÜCRETLERİ

İngilizce dil eğitimi ve bir çok sosyal aktiviteleri ile yurt dışı yaz okulları, 18 yaş altı öğrencilere keyifli aynı zamanda öğretici bir yaz tatili geçirme fırsatı sunar.

Amerika’da Los Angeles, New York, Boston , San Francisco, İngiltere’de Londra, Cambridge, Oxford , Brighton, Bournemouth, Almanya’da Berlin, Münih, Bad Schussenried, Frankfurt, Malta’da St. Julians, Sliema, Kanada’da Toronto bölgeleri yurt dışında yaz okulu programlarına katılmak isteyen öğrencilerin en çok rağbet gösterdiği bölgelerdendir. Bu yaz okulu programlarının eğitim ücretleri bulundukları ülkelere göre değişiklik gösterir.

Amerika’da ki yaz okullarının ortalama ücreti 1500 Amerikan dolarıdır. Bu rakam İngiltere’de ortalama 1000 Pound, Almanya’da ortalama 800 Eurodur. Bir Schengen ülkesi olan Malta’da ise program ücretleri 650 Euro civarındadır. Uzak mesafede olmasından dolayı kısa süreli eğitimler için çok tercih edilmeyen Kanada’da ise bu ücret ortalama 1500 Kanada dolarıdır.

Çoğu kampüs konaklaması şeklinde olan yaz okullarının ücretleri haftalık olarak belirlenir ve konaklama ve yeme içme giderleri de bu ücretlere dahildir. Gidiş, dönüş uçak biletleri, vize giderleri ve cep harçlığı, program ücreti dışındaki en önemli harcama kalemleridir. Bunun dışında yaz okulları program takviminde yer alan çoğu ücretsiz aktivite dışında, öğrencilerin isteğe bağlı almak istedikleri birebir dil eğitimi, özel tenis, kayak, eskrim dersleri gibi bazı opsiyonel kurslar belli bir ücrete tabii olacaktır.

Yurt dışı yaz okulu program içerikleri ve ücretleri hakkında danışmanlarımızdan ücretsiz destek almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.