İngiltere Yaz Okulu Seçenekleri

ingiltere-yaz-okullari

Dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerin katılım sağladığı bu programlar kişinin yabancı dil becerisini geliştirmesinin dışında günlük konuşma kabiliyeti kazanmasını, farklı kültürleri tanımasını ve yurt dışı tecrübesi edinmesini amaçlar. Yapılan geziler yardımıyla bir çok tecrübe kazanır ve kursta sunulan etkinliklerle keyifli bir yaz tatili geçirmiş olur. Bu da gencin yabancı dil gelişimine büyük oranda fayda sağlar.

Çoğunlukla öğleden önce verilen sınıf içi İngilizce eğitimi ardından, kalan zaman yüzme, golf, futbol, basketbol, voleybol, tenis, badminton, bowling, salsa, su topu, dağ bisikleti, buz pateni gibi spor etkinlikleriyle; bilgi yarışmaları, piknikler, partiler, sinema, kareoke, el işi çalışmaları, plaj oyunları gibi farklı etkinliklerle ya da tarihi mekan ve müze seyahatleri ile değerlendirilir. Aktiviteler kursların olanakları ve gençlerin yaşına göre farklılık gösterir.

Milletlerarası geçerliliği olması ve Türkiye eğitim düzeninde birinci yabancı dil olarak tercih edilmesi sebebiyle çoğunlukla İngilizce eğitimi veren yaz okulları tercih edilir. Gençler gittikleri ülkelerin yaz kampında tüm yıl okullarında öğrendiklerini pekiştirerek pratik yaparlar.

Aile Programları: yedi-on iki yaş çocuklarını tek olarak ülke dışına yollayamayanlar için de yaz döneminde hazırlanan aile programları mevcuttur. Kimi aktivitelere birlikte katılabilir ve aynı yerde konaklayabilirler. Yaz kursu programlarının bütün özelliklerinden faydalanabilirler.

Daha detaylı bilgiler için İngiltere Yaz Okulları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.