Boston Emmanuel College Yaz Okulu

emmanuel-college-boston-global-yurtdisi-egitim

Emmanuel College Boston, Massachusetts’de bulunan bir karma liberal sanat üniversitesidir. Kolej New England ilk kadın Katolik kolej olarak Notre Dame de Namur Sisters tarafından 1919 yılında kurulmuştur. 17 dönümlük harika imkanlara sahip kampüsü ile Boston şehir merkezinde Fenway’da yer alan okul Boston’ın kalbinde eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça idealdir.

13-19 yaş arası öğrenciler için tasarlanan Emmanuel College Yaz Okulu programına katılan öğrenciler haftada 20 ders İngilizce dil eğitimi almakta, ders sonralarındaki zamanlarda ise çeşitli aktivitelere ve gezilere katılmaktadır. Öğrenciler okulun kampüsündeki yurtlarda iki kişilik odalarda tam pansiyon olarak konaklamaktadır.

Bu programa katılan öğrenciler ders sonralarındaki zamanlarda çeşitli aktivitelere ve gezilere katılmaktadır. Aktiviteler arasında futbol, voleybol, yüzme vb. spor çalışmaları, sinema ve müzik akşamları gibi etkinlikler yer almaktadır. Newbury Street, Faneuil Hall and Quincy Market, Beacon Hill and The State House, Prudential Center Shopping, Boston Duck Tour, Six Flags, Freedom Trail ve opsiyonel New York turu ise gezilerden sadece birkaçıdır.

2017 yılında 02 Temmuz – 06 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek kamp programına katılım gösterecek öğrenciler Boston Logan Havalimanı’ndan karşılanacak ve dönüşte yine Boston Logan Havalimanı’ndan yolcu edilecektir.

Program hakkında daha detaylı bilgilere ve Amerika’da bulunan diğer yaz okullarına Amerika Yaz Okulları sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.