Manchester United Futbol Okulu – İngiltere Yaz Kampı

manchester-united-futbol-kampiDünyanın en ünlü futbol kulüplerinden biri olan Manchester United, futbola merakı olan, bu merakını profesyonel eğitmenler aracılığıyla eğitime dökmek isteyen ve futbol eğitimi alırken bir yandan da İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler için İngiltere’de yaz kampı sunmaktadır. Programlarını Bradfield College bünyesinde sunan MUSS (Manchester United Soccer School) 8-17 yaş arası öğrencilerin katılımına açıktır. 1850 yılında kurulan ve İngiltere’nin en iyi yatılı liselerinden birisi olan Bradfield College, Reading’in çok yakınındaki Bradfield şehrinde bulunmaktadır. Londra’ya 1 saat Oxford’a ise 40 dakika mesafede yer alan okul kampüsü futbol eğitimi konusunda yüksek imkanlara sahiptir (İngiltere U21 takımı bazı antremanlarında Bradfield College kampüsünü kullanmaktadır).

200 dönüm üzerine kurulu kampüsü, kapalı spor salonları, kapalı yüzme havuzları, tenis kortu, geniş oyun alanları ile küçük misafirlerinin keyifli bir yaz geçirmesi için tüm imkanlara sahiptir. 2 hafta süren bu programda haftada 12,5 saat genel İngilizce dersleri verilmekte ek olarak Manchester United Futbol Kulübü’nden profesyonel antrenörleri tarafından haftada 20 saat futbol eğitimi sunulmaktadır. Ayrıca Old Trafford’a geziler düzenlenir. Programa katılan öğrenciler okul kampüsünde yer alan yurtlarda 1-3 kişilik odalarda tam pansiyon olarak konaklamaktadır.

03 Temmuz 2016’da başlayacak olan program hakkındaki ayrıntılı bilgilere Bradfield College Yaz Okulu sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.