Yaz Tatilinde Fransızca Öğrenmeye Ne Dersin?

fransa-yaz-okulu7-17 yaş arası öğrenciler için tasarlanan yaz kamplarımızda hem Fransızca öğrenebilir hem de unutulmaz bir yaz geçirebilirsiniz. Fransızca yaz kamplarımız ağırlıklı olarak Fransa’da yer alsa da alternatif olarak İsviçre ve Kanada’da de Fransızca yaz kamplarımız mevcuttur. Bu yazıda Fransa Yaz Okulları ‘nı sizler için  derledik.

Fransa Yaz Okulları Fransızca dil eğitimi almak isteyen öğrenciler en fazla tercih ettikleri opsiyondur. Fransızcanın anavatanı Fransa’nın isterseniz bir metropolü, isterseniz küçük bir kasabasında bulunun, Fransızca dil yeterliliğinizin ilerlemesi kaçınılmazdır. Fransa yaz okulları denilince şüphesiz ki akla gelen ilk şehir başkent Paris ve Paris Yaz Okulları’dır. Paris, Kuzey Fransa’da Seine Nehri üzerinde yer almaktadır. Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Disneyland, Notre Dame Katedrali ve Champ Elysee gibi dünyaca ünlü yapıtları ve bölgeleriyle dünyanın en fazla turist çeken şehirlerinden birisi olan Paris Fransa’da Fransızca öğrenmek için de en heyecan verici yerdir. Paris’te bulunan yaz kamplarımız içerisinde en fazla önereceğimiz okullar Alpadia Paris Yaz Okulu ve Accord Paris Yaz Okulu’dur.

Paris’ten sonraki en önemli Fransa Yaz Okulları alternatifleri ise Nice şehrinde yer almaktadır. Güneydoğu Fransa’nın Akdeniz sahilinde yer alan Nice, French Riviera’nın merkezinde harikulade doğa alanlarıyla kaplı bir Fransız kentidir. Fransa’nın 5. en büyük kenti olan Nice, aynı zamanda ülkenin 2. önemli turizm kentidir. Nice Yaz Okulları denilince akla gelen en önemli okullar; Azurlingua Nice Yaz Okulu, Sprachcaffe Nice Yaz Okulu ve International House Nice Yaz Okulu’dur.

Fransa Yaz Okulları için güney şehirleri tercih etmek isteyen ancak Nice gibi popüler bir lokasyondan da uzak olmak isteyen öğrencilerimize CIA Antibes Yaz Okulu, CIA Cannes Yaz Okulu, LSF Montpellier Yaz Okulu, Alpadia Biarritz Yaz Okulu ve Fransa sınırları içerisinde bağımsız bir ülke olan Monaco’da bulunan CMEF Monaco Yaz Okulları’nı önermekteyiz.

Yukarıda önerdiğimiz Fransa Yaz Okulları alternatifleri dışında daha küçük şehirlerde eğitim almak isteyen öğrencilerimiz içinse Cavilam Vichy Yaz Okulu, Excellencia Troissy Yaz Okulu veya Ecole des Roches Verneuil Sur Avre Yaz Okulu güzel bir seçim olacaktır. Fransa Yaz Okulları hakkındaki tüm ayrıntılar için Türkiye’nin öncü danışmanlık firması Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ‘ndan bilgi ve ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz. Bilgi için: (212) 227 0 227

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.