Cambridge Üniversitesi Yaz Okulları

university-of-cambridge-yaz-okuluDünyanın en popüler üniversitelerinden birisi olan Cambridge Üniversitesi, yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmek isteyen 14-17 yaş arası öğrencilere 5 farklı kampüsünde İngilizce yaz okulu programları sunmaktadır. İngiltere’de yaz okuluna katılmak isteyen öğrenciler için oldukça popüler olan Cambridge Üniversitesi Yaz Okulları; Londra’ya 1 saat uzaklıktaki Cambridge şehrinde mükemmel eğitim olanakları ile öğrencilerini beklemektedir.

1209 yılında kurulan ve 32 farklı kampüsü bulunan Cambridge Üniversitesi özellikle bilimadamları yetiştirmesi ile ünlü bir üniversitedir. En ünlü mezunları arasında Newton, Darwin ve günümüzde hala yaşayan Stephen Hawking yer almaktadır. Cambridge şehrinin mükemmel mimarisi ve başdöndüren güzellikteki doğasıyla, Cambridge Üniversitesi Yaz Okulları‘na katılan öğrenciler hem İngilizcelerini geliştirmekte hem de eğlenmektedirler.

Cambridge Üniversitesi Yaz Okulları‘nda sadece İngilizce dil eğitimi sunulmamaktadır. Aynı zamanda dileyen öğrenciler IELTS ve SAT gibi sınav hazırlık programlarına, Biyoteknoloji, Ekonomi & İşletme, Fizik & Mühendislik, Global Leadership, Hukuk, Performans Sanatları, Kimya & Medikal Bilimler, Matematik, Medya & Gazetecilik, Mimarlığa Giriş, Politika & Uluslararası İlişkiler gibi akademik konularda da eğitim alabilmektedir.

Cambridge Üniversitesi Yaz Okulu‘na katılan öğrenciler okul kampüsünde yer alan yurtlarda tam pansiyon olarak konaklamaktadır. Öğrencilerin güvenliği düşünülerek 7/24 gözetim sağlanmakta, ders sonralarındaki zamanlarda ise çeşitli aktiviteler ve geziler sunulmaktadır. Bu gezilerin içerisinde Londra, Oxford ve Warwick gibi şehirlere düzenlenen geziler de yer almaktadır. Cambridge Üniversitesi Yaz Okulları hakkındaki ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.